kolmapäev, 26. oktoober 2011

IDEELAAT

26. oktoobril toimus Viljandis Ideelaat „Elu koolis koos Tiigriga!“, mille seekordseks põhiteemaks on loovuse ja infotehnoloogia ühendamine.
Pärimusmuusika Aida väikses saalis oli väljas 6 infolauda, kust sai ülevaate Tiigrihüppe Sihtasutuse haridusportaalist Koolielu, rahvusvahelistest projektidest, erinevatest e-õppekeskkondadest ja materjalidest.
Ühes infolauas andis ülevaata Tiigrimatemaatika tegevustest ja tehnoloogia kasutamisest matemaatikaõpetamisel Sirje Sild - Nõo Reaalgümnaasiumi matemaatikaõpetaja.
Tiigrimatemaatika
View more presentations from aluojalaine.

Ideelaadal kuulutati välja juba 5. konkurss sarjast Märka matemaatikat enda ümber:
Tiigrihüppe Sihtasutus ja Nõo Reaalgümnaasium
kuulutavad välja 7.-12. klasside õpilastele võistluse
Märka matemaatikat enda ümber – kunst
Konkursiga on soov panna õpilasi märkama matemaatikatunnist tuntud jooni mustrites ja populariseerida matemaatikaprogrammi GeoGebra, milles töölehed tuleb koostada.
Võistlustööna tuleb esitada
1) programmi GeoGebra tööleht ggb-formaadis.
2) programmi graafikavaade pildina ( png)
3) ankeet, mille leiad siit. Salvesta ankeet enda arvutisse, ning täida see.
Nimeta kõik võistlustöö failid oma ees- ja perekonnanimega ja saada need hiljemalt 1. aprilliks sirje@tiigrihype.ee.
Mõned soovitused ja näited töö vormistamiseks leiad siit. Programmi GeoGebra leiad www.geogebra.org, samas on ka programmi kasutamisjuhend.
Hindamisel arvestatakse originaalsust, ilu, korrektset vormistust ja matemaatilisi selgitusi, millised jooned pildil on.
Autasud võitjatele paneb välja Tiigrihüppe SA. Parimatele 9. klassi õpilaste töödele annab Nõo Reaalgümnaasiumi vastuvõtukomisjon 1- 3 lisapunkti kooli sisseastumiskatsetel (punktid teatatakse 25. aprillil Nõo Reaalgümnaasiumi kodulehel). Nõo Reaalgümnaasium paneb välja ka eripreemia parimale matemaatiliselt põhjendatud tööle.
Küsimused konkursi tingimuste ja GeoGebra kasutamise kohta sirje@tiigrihype.ee
Võitjad teatatakse 25. mail Tiigrihüppe SA kodulehel.

Kommentaare ei ole: