laupäev, 22. oktoober 2011

Eesti matemaatikaõpetajad II Põhjamaade GeoGebra konverentsil Vilniuses

Nordplus horisontaalprogrammi toetusel korraldati eelmise aasta augustis Põhjamaade I GeoGebra konverents Reykjavikis, korraldajaks oli Islandi Ülikool. Osalejaid oli Islandilt, Norrast, Taanist, Soomest, Rootsist, Leedust. Eestist oli tookord osalejaid kolm. Järjekordne, II konverents peeti käesoleva aasta 29. septembrist 2. oktoobrini Vilniuse südalinnas asuvas Jesuiitide gümnaasiumis.


Meie jaoks oli väga rõõmustav, et Eestist oli kohal 11 õpetajat lisaks allakirjutanule. Kaheksa õpetajat sõidutas konverentsile Tiigrihüppe SA, seejuures osa kuludest tasusid osalenud õpetajate koolid või õpetajad ise. Kahe õpetaja osalemist toetas Comeniuse programm ja kahe oma Nordpluss horisontaalprogramm. Konverentsil saime hea ülevaate uuendustest, mis GeoGebra arendamisel on tehtud ning ideid, mida koolitöös kasutada. Üllatavalt heaks on arendatud GeoGebra arvutialgebrasüsteem (CAS). Hetkel jääb puudu veel töökindlusest, mistõttu peab varuma kannatust - alati ei pruugi kõik õnnestuda. Soovijad saavad seda proovida, kui kasutavadGeoGebra versiooni 4.2. Rõõmustav oli, et konverentsi tagaside põhjal peeti üheks enim huvipakkunud ettekandeks meie Eva Tšepurko töötuba. Konverentsi ettekannetega on võimalik tutvuda siin.
Piltidel: Sirje ja Kristi räägivad uutest õppematerjalidest, mis Eestis tehtud

Konverentsi suurimaks väärtuseks oli võimalus suhelda kolleegidega teistest riikidest ja vahetada kogemusi. Ja kindlasti ka Vilnius - imeilus vanalinn mõnusate kohvikute ja restoranidega. Võimatu on unustada suviselt soojal sügisõhtul toimunud jalutuskäiku Vilniuse südalinnas väga hea giidi saatel.

Lähiajal jagavad konverentsil osalenud õpetajad muljeid oma maakondades.
Piltidel: meie õpetajad tööhoos


Konverentsi kohta saab lugeda ja vaadata pilte ka siin.

Järgmine Põhjamaade GeoGebra konverents on Tartus 14.-16. sept. 2012.

Kommentaare ei ole: